У оквиру манифестације „Дани будућности: Роботика“, у уторак 9. октобра у 16 часова – Радио Галаксија уживо
Роботика се већ неко време сматра за најкреативнију инжењерску дисциплину, где се сличност између човека и робота најчешће истиче кроз форме покрета. Једна од манифестација роботских вештина је свакако демонстрација плеса који поред тога што доприноси истицању техничких могућности машине, када су људи у питању представља много ширу културну и уметничку форму као и форму невербалне комуникације.
О односу вештачке интелигенције и уметности слушаоци, а овога пута и гледаоци Радио Галаксије, су имали прилику да путем видео позива чују нешто више од Итамара Кабовија, извршног директора плесне групе „Pilobolus Dance Company“ која је у кооперацији са Лабораторијом за рачунарске науке и вештачку интелигенцију при Масачусетс технолошком Универзитету, направила перформанс „Сераф“ у ком се вештачкој интелигенцији приступа на уметнички начин.
О другим културним импликацијама вештачке интелигенције а посебно путем виртуелне репрезентације генерално машина и онога што се данас зове „Internet of things“, такође путем видео позива нас је упознао Роб Ван Краненбург , екперт за „Интернет ствари“ при Европској комисији.
Проф Др Милан Ћирковић је указао на феномен развоја вештачке интелигенције и на њен утицај на друштвену стварност.