Радионица ће се фокусирати на социјалне аспекте који утичу на спровођење климатских акција у друштву. Учесници ће истражити узроке због којих појединци могу бити несигурни, збуњени или равнодушни према климатским иницијативама, као и разлике у перцепцији значаја одређених акција. Тим из Јединице за климатску акцију (Climate Action Unit) Универзитета у Лондону примениће увиде из неуронауке и психологије како би помогао учесницима да препознају и анализирају изазове у комуникацији. Обухватиће теме као што су неуронаучна основа ефикасне комуникације, процеси доношења одлука у мозгу, разумевање разноликих одговора на климатске промене и стратегије нарације (енгл. storytelling) које подстичу позитивне промене.

Радионица је осмишљена за доносиоце одлука, представнике пословних и финансијских организација, научне комуникаторе и новинаре, као и све који теже да подстакну интензивнију климатску акцију у циљу постизања одрживе будућности.

Кроз интеграцију мисаоних експеримената, динамичних дискусија, наратива и метафора, истражићемо како неуронауке могу постати кључни алат у разумевању различитих публика, ефикасној комуникацији о климатским променама и мотивисању појединаца да предузму акције које доприносе решавању климатских изазова.

Радионицу ће водити др Крис де Мејер, неуронаучник из Јединице за климатску акцију Универзитета у Лондону.

Овај догађај ће се одржати на енглеском језику у Научном клубу Центра за промоцију науке, са почетком у среду, 16. октобра, у 14 часова, на адреси Краља Петра 46. Позивамо вас да нам се придружите у заједничком истраживању начина за боље разумевање и комуникацију о климатским променама!

Пријаве су бесплатне, а можете се пријавити путем следећег линка. 

Број места је ограничен, стога се пријавите на време како бисте осигурали своје место!

подели