U sredu, 22. aprila, u 15.30, povodom Dana planete Zemlje, u Beogradu se organizuje tribina na temu „Kako se suočiti sa posledicama klimatskih promena?“

Klimatske promene više nisu daleko ni u prostoru, ni u vremenu. Globalno zagrevanje uveliko pogađa svakodnevicu, klima utiče na život, na energetiku, ekonomiju, urbanizaciju i poljoprivredu. Ekstremne suše, poplave i druge prirodne nepogode koje se kao pošast učestalo javljaju u Srbiji i regionu direktno su uslovljene rastom globalne temperature.

Kako bi se suočilo sa njihovim razornim posledicama i istovremeno se pridružili novom svetskom pokretu da se klimatske promene obuzdaju, društvo u Srbiji mora preći dug put prilagođavanja. Kako se suočiti sa posledicama klimatskih promena?

Povodom Dana planete zemlje, učesnici tribine u sredu, 22. aprila, u 15. 30, u Pres centru UNS-a, pokušaće da odgovore na niz strateških pitanja – o poplavama, urbanizmu, poljoprivredi, energetici i ekonomiji u svetlu klimatskih promena. Tribinu organizuju nedeljnik „Vreme“ i Fondacija „Hajnrih Bel“.

Na tribini govore Marko Blagojević, prof. dr Radmilo Pešić, Duška Dimović, Aleksandar Macura i Damjan Rem Bogunović, a moderator je Slobodan Bubnjević. Tribina je organizovana uporedo sa još jednom serijom tekstova „Politička klima”, koja se ovog proleća bavi konkretnim posledicama klimatskih promena u Srbiji i regionu.

KAKO SE SUOČITI SA POSLEDICAMA KLIMATSKIH PROMENA?

Poplave, urbanizam, poljoprivreda, energetika, ekonomija

Sreda, 22. april, 15. 30

Pres centar UNS-a, Knez Mihailova 6, treći sprat

Učesnici:

  • Marko Blagojević, direktor Kancelarije za obnovu i pomoć poplavljenim područjima
  • prof. dr Radmilo Pešić, Poljoprivredni fakultet u Beogradu
  • Duška Dimović, Fond za zaštitu prirode (WWF)
  • Aleksandar Macura, Tim Evropa, Fondacija RES
  • Damjan Rem Bogunović, Fondacija „Hajnrih Bel“

Moderator:

  • Slobodan Bubnjević, Centar za promcoiju nauke
podeli
povezano
Tvorac Sretenjskog ustava
Asteroid Dejvid Bouvi