(РАДИО) 03. септембар 2016. ЕМИСИЈА БР 46.
И ова епизода Радио Галаксије обилује бројним цењеним гостима са којима се разговарало о:
- Вестима из Центра за промоцију науке
- Вестима из науке
- Шта је еволуција и како је истражујемо
- Експериментална еволуција
- Симулације у теорији еволуције
- Дигитални организми и вештачки живот
- Школа интердисциплинарне биологије за студенте Универзитета “Paris Descartes” (Француска) у Истраживачкој станици Петница
- Рубрика: „Један писац, једна књига“ – Тушта и тма, Светислав Басара и Миљенко Јерговић
- Музика: од Африке преко Кубе до трубе
Гости:
- Душан Мишовић, Центар за интердисциплинарна истраживања, Универзитета “Paris Descartes”, Француска
- Тамара Милошевић, Центар за интердисциплинарна истраживања, Универзитета “Paris Descartes”, Француска
- Томица Мишљеновић, руководилац програма биологије, Истраживачка станица Петница
- Станислав Милошевић, Катедра за астрономије, Математички факултет, Универзитет у Београду
Радио Галаксија је научнопопуларна радио-емисија, која се емитује од 2008. године, а од 2011. и на сајту ЦПН-а. Предлози, коментари и сугестије су добродошли на radiogalaksija@gmail.com.
Аутори емисије:
Др Милан Ћирковић је научни саветник Астрономске опсерваторије у Београду и истраживачки сарадник Института за будућност човечанства при Филозофском факултету Универизета Окфорд. Милан истражује у пољу астробиологије, анализе ризика и филозофије науке. До сада је објавио три монографије и преко 200 научних и стручних радова, као и више од 100 научнопопуларних и новинарских текстова, преводи научнопопуларне књиге, укључујући и наслове Ричарда Фајмена и сер Роџера Пенроуза.
Марија Николић је по образовању социолошкиња, а по занимању научна новинарка и продуценткиња научнопопуларних програма. Од раног детињства, под утиском БИГЗ-овог Дечијег свезнања, крајње спонтано заговара популарни научни дискурс појашњавања свакодневног животног искуства. Уликсова мама, путница намерница са израженим осећајем за биљке и животиње.
Душан Павловић студира астрофизику на Математичком факултету у Београду. Интересују га научно образовање, популаризација и промоција науке, те је често у Истраживачкој станици Петница на програму астрономије и у Петничкој метеорској групи. Душан има и других наизглед дивергентних интересовања, али за њихово набрајање овде нема места.
Снимке емисије можете преслушавати и преузимати овде.